Zielona przestrzeń dla mieszkańców Podgórza: Baśniowy Ogród w Krakowie

Zielona przestrzeń dla mieszkańców Podgórza: Baśniowy Ogród w Krakowie

Dzielnica XIII Podgórze w Krakowie niebawem zyska nową zieloną przystań, która doprowadzi do zachwytu zarówno dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców miasta. W okolicach ulicy Pańskiej i Siemomysła powstaje Baśniowy Ogród, który obfitować będzie w bujne nasadzenia roślin, a także kolorową strefę zabaw i odpoczynku dla dzieci. To jednak nie wszystko – ogród oferować będzie również schronienie dla lokalnej fauny, w postaci hotelu dla owadów oraz budki dla jeży i ptaków. Mieszkańcy Krakowa będą mogli cieszyć się tym miejscem już pod koniec września.

W Baśniowym Ogrodzie dzieci znajdą wiele atrakcji. Do ich dyspozycji będą różnorodne gry, takie jak klasy, kółko i krzyżyk czy gra memory. Małe stopki będą mogły przeskakiwać między pniakami i podestami, spacerować po drewnianej kładce czy też ćwiczyć równowagę na specjalnych belkach. Co więcej, nawet małych artystów nie zapomniano – dla nich przygotowano stoliki do rysowania.

– Baśniowy Ogród to jedno z ponad 30 tego typu miejsc na mapie Krakowa – informuje Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Otwarcie Baśniowego Ogrodu planowane jest na koniec września, zgodnie z umową. Projekt ten został sfinansowany za pomocą funduszy z budżetu obywatelskiego.

Niedługo ogród wzbogaci się o nowe drzewa, takie jak jabłoń ozdobna 'Ola malus Ola’ oraz 'Royality’, lipa drobnolistna Tilia cordata 'Greenspire’, a także o krzewy: tawułę japońską 'Anthony Waterer’, śnieguliczkę Chenaulta Hancock, tawułę Douglasa 'Menziesa Spirea douglasii var’, jaśminowca wonnego, kalinę wonną czy parzydło leśne.