Zmiana w trendach turystycznych: Arabowie odkrywają polskie góry

Zmiana w trendach turystycznych: Arabowie odkrywają polskie góry

Przed rozpoczęciem sezonu letniego, góralscy przedsiębiorcy przewidywali, że nadchodzące miesiące mogą być dla nich dość trudne. Coraz mniej Polaków decyduje się na urlop w Zakopanem, zniechęceni rosnącymi cenami. Na szczęście, lukę po krajowych turystach wypełnili zagraniczni goście, przede wszystkim z krajów Bliskiego Wschodu. Te grupy turystów coraz częściej można spotkać nie tylko w Zakopanem, ale również w Krakowie. Zakopane zdobyło serca turystów z krajów arabskich, a lokalni sprzedawcy cieszą się z ich obecności. Goście ze wschodu różnią się od Polaków tym, że nie analizują każdej wydanej złotówki i nie wahają się wydawać więcej na luksusowe wyroby.

Myśląc o popularnych celach letnich wyjazdów w Polsce, na pierwszy plan wysuwają się Tatry oraz miejscowości nad Bałtykiem. Region Małopolski szczególnie przyciąga swoją ofertą aktywnego wypoczynku na górskich szlakach, co każdego roku przyciąga wielu miłośników pieszych wycieczek i niezapomnianych pejzaży. Jak wskazuje Karol Wiak z portalu Nocowanie za pośrednictwem programu „Newsroom WP”, najbliższe tygodnie przynoszą stopniowy spadek cen noclegów, co stawia planujących teraz swoje wakacje we wrześniu w korzystnej sytuacji.

Wiak podkreślił również, że świeżo obliczona średnia cena pobytu na dobę wynosi obecnie 114 złotych za osobę, podczas gdy na początku sezonu letniego była to kwota rzędu 120-130 złotych. Jak wynika z analizy tego eksperta w programie „Newsroom WP”, Zakopane nie jest miejscowością o najdroższych noclegach, jak mogłoby się wydawać. Z punktu widzenia kosztów zakwaterowania, jest jedną miejscowość która przebiła Zakopane – Białka Tatrzańska. Doba pobytu tam zaczyna się od około 150 złotych, podczas gdy w Zakopanem można znaleźć oferty już za około 100 złotych na dobę.