21 edycja Cracovia Maratonu: Przygotowane specjalne strefy dla kibiców

21 edycja Cracovia Maratonu: Przygotowane specjalne strefy dla kibiców

Dnia 14 kwietnia, ulice Krakowa tętnić będą biegowym entuzjazmem. Prawie 7000 zawodników z różnych części świata przemierzy miasto podczas 21. edycji Cracovia Maratonu, którego start zaplanowano na godzinę 9:00.

Na trasie maratonu zostały zaaranżowane specjalne punkty, które mają na celu nie tylko dopingowanie biegaczy, ale też zapewnienie dobrego nastroju kibicom. Będzie tam można posłuchać muzyki, podziwiać występy cheerleaderek i cieszyć się z atmosfery sportowej rywalizacji.

Punkty do kibicowania przygotowane zostały przez partnerów i sponsorów wydarzenia. Wśród nich znajdują się takie firmy jak Medicover, który swój punkt umieścił w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu, na ulicy Podzamcze. Z kolei Mini Melts postawił swoją strefę 5 km od startu, na Błoniach Krakowskich, przy ulicy Piastowskiej. Inni sponsorzy, Oshee oraz ASICS, rozmieścili swoje punkty na Bulwarach Wiślanych – pierwszy w okolicach Kładki Ojca Bernatka, drugi na wysokości kościoła „Na Skałce”.

Warto również odwiedzić punkt dopingu w pobliżu TAURON Arena Kraków. Tam za doskonałą atmosferę będzie odpowiadać Dominika Waksmundzka – trenerka fitness, która na co dzień zarządza klubem fitness i studiem treningu personalnego Forma na lata®. Dodatkowo, dwustronne punkty dopingu, zlokalizowane po obu stronach Kładki Ojca Bernatka, zostały przygotowane przez członków Stowarzyszenia Swords Athletics, którzy jak co roku będą aktywnie wspierać uczestników krakowskiego maratonu.