26. edycja Targów Książki w Krakowie – kulturalne święto miłośników literatury

26. edycja Targów Książki w Krakowie – kulturalne święto miłośników literatury

Jesienne miesiące w Krakowie znane są z dynamicznych wydarzeń literackich, które przyciągają fanów dobrej książki z całego kraju. Bez wątpienia najważniejszym z nich są Targi Książki, które w tym roku odbędą się po raz 26. Miasto Małopolski zaprasza na to wydarzenie od 26 do 29 października do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, zlokalizowanego na ulicy Galicyjskiej 9. Organizatorzy poinformowali, że na targach swoje stoiska będzie miało ponad 350 wystawców, którzy przygotują dla uczestników premierowe publikacje.

Na tegorocznych Targach Książki w Krakowie bibliofile będą mogli zapoznać się z nowościami z różnych dziedzin literatury. Propozycje obejmują książki beletrystyczne, naukowe, popularnonaukowe i religijne. Nie zabraknie również kryminałów, thrillerów czy fantastycznych opowieści. Miłośnikom komiksów i gier planszowych także znajdą coś dla siebie. Co więcej, literatura dziecięca i młodzieżowa również znajdzie swoje miejsce na stoiskach targowych.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie, bilety na Targi Książki można nabyć zarówno stacjonarnie w kasach podczas trwania wydarzenia, jak i online. Specjalny sklep internetowy otworzy się już we wrześniu. Ceny biletów są różne w zależności od dnia – w czwartek i piątek koszt to 15 zł, natomiast w weekend – 20 zł (ulgowy – 15 zł). Każdy bilet uprawnia do jednorazowego wejścia w konkretnym dniu. Bilety rodzinne (4 lub 5 osób) dostępne są za 50 zł, a karnet 4-dniowy dla jednej osoby kosztuje tyle samo.