36-letni mieszkaniec Krakowa zatrzymany za nielegalną uprawę konopi indyjskich

36-letni mieszkaniec Krakowa zatrzymany za nielegalną uprawę konopi indyjskich

Funkcjonariusze z ósmego komisariatu policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę w wieku 36 lat, podejrzanego o prowadzenie upraw konopi indyjskich w dwóch różnych lokalach. W trakcie dokonanych przeszukań zarówno mieszkań, jak i pojazdu należącego do zatrzymanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli w sumie 42 rośliny konopi indyjskich w różnych etapach rozwoju oraz niemal 400 gramów suszonej rośliny. Za popełnienie takiego przestępstwa, mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania policji były wynikiem operacji, której celem było zidentyfikowanie nielegalnych plantacji konopi indyjskich na terenie krakowskich dzielnic Ugorek i Grzegórzki. 9 lutego, funkcjonariusze, po długotrwałej obserwacji, interweniowali pod adresem na Ugorku. Tam zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę, który był celem ich zainteresowania. W jego samochodzie ujawnili worek zawierający susz roślinny oraz narzędzia służące do pakowania narkotyków. Przeszukanie jednego z mieszkań, które było w posiadaniu 36-latka, ujawniło ukrytą tam uprawę konopi. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim z mieszkań na Grzegórzach, gdzie mężczyzna mieszkał.

W wyniku przeszukań obu lokali, policjanci zabezpieczyli nie tylko 42 krzewy konopi indyjskich i prawie 400 gramów suszu roślinnego, ale także specjalistyczny sprzęt służący do uprawy tych roślin. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w formie dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Ostateczne decyzje odnośnie dalszych losów 36-latka podejmie sąd.