60-letni ochroniarz z Krakowa oskarżony o kradzież i zniszczenie mienia na placu budowy

60-letni ochroniarz z Krakowa oskarżony o kradzież i zniszczenie mienia na placu budowy

W ubiegłym tygodniu, we wtorek, służby policyjne z Krakowa zatrzymały 60-letniego mężczyznę pracującego jako ochroniarz na terenie budowy w samym sercu miasta. Mężczyzna ten został oskarżony o kradzież materiałów budowlanych, które znajdowały się na budowie, a także o uszkodzenie instalacji elektrycznej. Łączna wartość skradzionych materiałów oraz szkód wynikłych z jego działalności przekroczyła kwotę 150 tysięcy złotych.

Policja z drugiego komisariatu w Krakowie zgłosiła na początku listopada, że na jednym z placów budowy w centrum miasta dochodzi do kradzieży, szczególnie przewodów elektrycznych. Śledztwo w tej sprawie szybko zaowocowało ujawnieniem osoby odpowiedzialnej za te przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów, 7 listopada br., funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie podejrzany – 60-letni pracownik ochrony – został zatrzymany. Po wyjaśnieniu powodu ich obecności, mężczyzna razem z policją udał się do swojego domu w powiecie miechowskim. W wyniku przeszukania domu odnaleziono i zabezpieczono część skradzionych materiałów. Mężczyzna przyznał również, że część kradzionych rzeczy sprzedał w pobliskim punkcie skupu złomu. Funkcjonariusze odwiedzili to miejsce i zabezpieczyli tam kolejne skradzione przedmioty.

Poszkodowane materiały budowlane oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych. Ponadto, mężczyzna podczas swojej działalności przestępczej uszkodził istniejącą instalację elektryczną, co przyniosło dodatkowe straty w wysokości 100 tysięcy złotych.

Następnego dnia po zatrzymaniu, 60-latek został formalnie oskarżony o kradzież i uszkodzenie mienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.