60. zlot caravaningowy Europa Rally 2023

60. zlot caravaningowy Europa Rally 2023

W terminie od 25 do 29 maja odbywa się jubileuszowy 60. zlot caravaningowy Europa Rally 2023 na terenach zielonych Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Na liście uczestników można znaleźć załogi z aż 20 krajów europejskich. Liczba camperów i przyczep campingowych przekroczy prawie 300!

W Krakowie spotkają się reprezentanci następujących krajów: Polski, Szwecji, Niemiec, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Węgier, Holandii, Włoch, Słowenii, Serbii, Luksemburga, Belgii, Chorwacji, Litwy, Finlandii, San Marino, Szwajcarii i Estonii.

Europa Rally to najstarsze wydarzenie camperowe w Europie, którego tradycja sięga 1961 roku. Pierwszy zlot, z udziałem 60 załóg, odbył się w luksemburskim Remich i od tamtej pory kontynuowana jest wspaniała tradycja spotkań pasjonatów caravaningu w różnych zakątkach Europy. W tym roku jubileuszowa 60. edycja wydarzenia odbywa się właśnie w Małopolsce.

Głównym celem zlotu jest budowanie przyjaźni między turystami z wielu europejskich krajów oraz poznawanie kultury i tradycji poszczególnych regionów. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję do atrakcyjnych wycieczek po Krakowie i Małopolsce. Program obejmuje zwiedzanie Starego Miasta, Kopalni Soli w Wieliczce, malowanych chat w Zalipiu, rejs statkiem do Tyńca oraz spływ tratwami Dunajcem.