Dni miasta Kraków

Dni miasta Kraków

Podczas obchodów Dni Krakowa, mieszkańcy i goście będą mieli okazję wziąć udział w wielu interesujących i atrakcyjnych inicjatywach, takich jak Wielka Parada Smoków, Dzień Otwarty Magistratu, Noce Tańca i Teatru, pochód Lajkonika, pikniki, festiwale oraz Igrzyska Europejskie.

Dni Krakowa, które odbywają się corocznie, to festiwal popularnych imprez, które są lubiane zarówno przez krakowian, jak i przez gości miasta. Niektóre z tych wydarzeń mają długą tradycję, sięgającą nawet przedwojennych czasów. To czas radości, zabawy oraz celebracji ważnych okazji dla miasta, takich jak Święto Miasta Krakowa, upamiętniające rocznicę lokacji miasta, przypadającą na 5 czerwca, oraz Święto Flagi Miasta Krakowa, które przypomina o znaczeniu biało-niebieskiego symbolu miasta.

Tegoroczny cykl wydarzeń związanych z Dniami Krakowa rozpoczął się od Krakowskiego Festiwalu Filmowego (28 maja – 4 czerwca) – najważniejszego w Polsce święta kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Kolejnym ważnym wydarzeniem kulturalnym jest festiwal poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego – Wodecki Twist Festival (2-4 czerwca).