Awaria torowiska na rondzie Grzegórzeckim wpływa na tramwajowy ruch miejski

Awaria torowiska na rondzie Grzegórzeckim wpływa na tramwajowy ruch miejski

Do poważnej awarii torowiska doszło na rondzie Grzegórzeckim. Wskutek tego niecodziennego incydentu, tramwaje z linii numer 1,9,14,17,19,20,22,50 zostały przekierowane na alternatywne trasy objazdowe.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, specjaliści pogotowia torowego zdołali naprawić uszkodzenie i przywrócić normalny ruch tramwajowy. MPK Kraków uprzedza jednak, że ruch w okolicy ronda Grzegórzeckiego może być utrudniony.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące zmian w kursowaniu poszczególnych linii:

Tramwaje linii 1 oraz 22 zostały skierowane od ronda Grzegórzeckiego do ronda Mogilskiego. Tramwaje z linii 17,19 oraz 50 teraz jeżdżą od ronda Grzegórzeckiego przez ulicę Grzegórzecką oraz Starowiślną. Linia 9 została przekierowana od ronda Mogilskiego przez ulicę Lubicz i Westerplatte. Natomiast tramwaje z linii 14 kierują się w stronę Mistrzejowic przez ulicę Mogilską. Tramwaje linii 20 zostały przekierowane z przystanku przy Teatrze Słowackiego przez ulicę Westerplatte i Starowiślną.

Dodatkowo, na trasie rondo Grzegórzeckie – Mały Płaszów uruchomiono zastępczą komunikację autobusową, aby zminimalizować utrudnienia dla pasażerów korzystających z miejskiej komunikacji.