Awaria w hucie T. Sendzimira: ogromny pożar powstał na terenie zakładu

Awaria w hucie T. Sendzimira: ogromny pożar powstał na terenie zakładu

W nocy z dnia 01 na 02 września 2023 roku, jeszcze przed godziną 01:00, w krakowskiej Hucie im. Tadeusza Sendzimira wybuchł pożar na taśmach transportowych przewożących węgiel. Ta skomplikowana akcja gaśnicza trwała do rana następnego dnia, co pokazuje skalę zdarzenia.

Kiedy ogień wybuchł na terenie zakładu, od razu wezwano na miejsce trzy zastępy Zakładowej Straży Pożarnej JRG ArcelorMittal Kraków. Po przybyciu i określeniu rozmiarów sytuacji, strażnicy postanowili poprosić o dodatkowe wsparcie w swoich działaniach gaśniczych od Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.

Natychmiast wysłano do huty trzy jednostki straży pożarnej z JRG SA Kraków, a także sekcję gaśniczą z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 z Krakowa. Ponadto, na miejsce skierowano również drabinę mechaniczną z JRG 3 Kraków.

Praca strażaków nie była łatwa. Musieli oni stawić czoło ogniu na wysokości oraz bardzo silnemu zadymieniu. Specyfika zagrożeń wymagała użycia aż trzech drabin mechanicznych oraz aparatury chroniącej układ oddechowy ratowników. Wszystkie działania zostały ukończone tuż przed godziną 6:00 rano.

Sport
Aktualności
Wydarzenia