Bezmyślna para złodziei zatrzymana po kradzieży elektrycznych szczoteczek do zębów w drogerii Podgórza

Bezmyślna para złodziei zatrzymana po kradzieży elektrycznych szczoteczek do zębów w drogerii Podgórza

W jednym ze sklepów na terenie Podgórza doszło do zuchwałej próby kradzieży. Para złodziejów, która usiłowała ukraść elektryczne szczoteczki do zębów, została zatrzymana przez pracownika ochrony sklepu. Po interwencji policji, sprawcy zostali przekazani w ręce organów ścigania. Teraz czeka ich proces sądowy, a za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

21 lutego tego roku, mężczyzna i kobieta postanowili wejść do jednej z drogerii w krakowskim Podgórzu. Ulokowali się w dziale z artykułami do higieny jamy ustnej i pod osłoną robienia zakupów, zaczęli chować do swojej odzieży wierzchniej różne przedmioty, głównie elektryczne szczoteczki do zębów. Ich działania nie umknęły jednak uwadze czujnego pracownika ochrony sklepu. Uzbrojony w swoje doświadczenie ochroniarz szybko zorientował się, że coś jest nie tak, kiedy para w miejsce kolejki do kasy, skierowała się ku wyjściu, nie zamierzając zapłacić za wybrane produkty.

Pracownik ochrony nie zawahał się i natychmiast ruszył w pościg za złodziejami. Po wybiegnięciu z budynku sklepu, zatrzymał mężczyznę, który jednak nie uległ bez walki. Zastosował agresję i przemoc fizyczną, próbując się uwolnić. Niedługo potem do bójki dołączyła również kobieta. Konfrontacja trwała kilka minut, ale wsparcie nadeszło niespodziewanie od dwóch ratowników medycznych z przejeżdżającej obok karetki pogotowia. Dzięki ich pomocy udało się obezwładnić sprawców.

Pościg i szarpanina nie pozostały niezauważone – jeden z pracowników drogerii wezwał na miejsce policję. Patrol przybył szybko i zatrzymał parę złodziei, którzy następnie zostali przewiezieni do Komisariatu V. Tam okazało się, że mamy do czynienia z 38-letnim mieszkańcem Rącznej oraz 36-letnią mieszkanką Krakowa. Sprawcy byli dobrze znani personelowi drogerii – wcześniej również próbowali ukraść podobne produkty. W ich przypadku postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, na wniosek prokuratora, zastosowano wobec złodziei środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz wydano im zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Sytuacja ta po raz kolejny potwierdziła gotowość i determinację załogi Pogotowia Ratunkowego, która nie zawahała się pomóc pracownikowi ochrony sklepu w trudnej sytuacji.