Otwarcie kluczowych skrzyżowań dla poprawy przepustowości ruchu w Krakowie

Otwarcie kluczowych skrzyżowań dla poprawy przepustowości ruchu w Krakowie

Cieszące się dużym zainteresowaniem wiadomości dla wszystkich kierowców dotarły do nas tej nocy. W bieżącym tygodniu, dwie strategiczne arterie drogowe miasta – skrzyżowanie Tadeusza Kościuszki, Królowej Jadwigi i Księcia Józefa w Dzielnicy VII (Zwierzyniec) oraz odcinek ul. Żmujdzkiej w Dzielnicy III (Prądnik Czerwony) stają się dostępne dla ruchu.

Na przecięciu ulic Tadeusza Kościuszki, Królowej Jadwigi i Księcia Józefa prace modernizacyjne zostaną zakończone już w środę 28 lutego. Punktualnie o godzinie 12:00, powróci dawny układ drogowy, umożliwiając ponowne wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na fragmencie ul. Królowej Jadwigi – od ul. Księcia Józefa do ul. Jaxy Grifity. Dodatkowo, ul. Księcia Józefa, od strony mostu Zwierzynieckiego, zostanie otwarta dla wszystkich użytkowników drogi.

Odbywałe się tam prace były częścią większego projektu przebudowy torowiska tramwajowego wzdłuż ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej, oraz towarzyszącej tym ulicom infrastruktury.

Z drugiej strony, na ul. Żmujdzkiej, ruch będzie funkcjonował według nowego układu drogowego od piątku, 1 marca. Począwszy od godziny 22:00, kierowcy będą mogli swobodnie korzystać z odnowionego odcinka tej drogi.

W ramach tego projektu wykonano pas skrętu w lewo na al. 29 Listopada, a także zmodernizowano chodniki, oświetlenie i infrastrukturę podziemną, która była przeszkodą w realizacji inwestycji. Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz Wodociągi Miasta Krakowa są odpowiedzialne za wykonanie tych prac.