Bezpieczne i zdrowe życie – edukacyjna inicjatywa Policji i Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Bezpieczne i zdrowe życie – edukacyjna inicjatywa Policji i Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Data 6 lutego 2024 roku zapisze się w kronikach Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, ulokowanego przy ulicy Wadowickiej w Krakowie, jako dzień pełen edukacji i informacji. To właśnie tego dnia, Policja z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, we współpracy z pracownikami NFZ zorganizowała wydarzenie o charakterze informacyjno-edukacyjnym zatytułowane „Bezpiecznie i zdrowo”.

NFZ w tym dniu gościł wszystkich chętnych do rozmowy nie tylko na temat profilaktyki zdrowotnej z doradcami NFZ, ale także umożliwił spotkanie z przedstawicielami sił porządkowych, którzy omówili aktualne zagrożenia. Każda osoba, która wyraziła chęć zgłębienia tematu, mogła liczyć na wiele cennych rad. Dodatkowo, uczestnicy akcji otrzymali odblaski, informacyjne ulotki oraz notesy z ostrzeżeniami.

Głównym celem akcji było podkreślenie istnienia takiego procederu jak „oszustwo na legendę” oraz uświadomienie społeczeństwa, że to seniorzy są najczęściej ofiarami tego typu przestępstw. Tego rodzaju działania, podobne do tych z poprzedniego roku, będą kontynuowane cyklicznie.

Już teraz zapraszamy na następne spotkania w ramach programu „Bezpiecznie i zdrowo” w NFZ. Planowane są one na 4 czerwca, 27 sierpnia oraz 19 listopada, zawsze w godzinach 12-14.