Drużyna Wisły Kraków z porażką na zakończenie zgrupowania przedsezonowego

Drużyna Wisły Kraków z porażką na zakończenie zgrupowania przedsezonowego

Przed nowymi rozgrywkami piłkarskimi miejscowa Wisła w tym roku odbyła obóz przygotowawczy w Arłamowie. W ostatnim spotkaniu sparingowym kończącym zgrupowanie zespół Białej Gwiazdy odniósł porażkę 1:2 z pierwszoligową Resovią.

Przygotowania do piłkarskiego sezonu 2021/2022

W tym roku zespół prowadzony słowackiego trenera Adriana Gule postanowił przygotowywać się do nowego sezonu w niedaleko położonym Arłamowie. W ramach okresu przygotowawczego piłkarze mieli okazję rozegrać sparing z Resovią. Niestety, ale zespół, który zajął 16. pozycję w zeszłorocznym sezonie piłkarskiej 1. ligi nieco utemperował pozytywne nastroje kibiców oraz osób związanych z zespołem. Mecz zakończył się wynikiem 1:2. Dla zespołu z Krakowa jedyną bramkę strzelił Piotr Starzyński. Z kolei po stronie Resovii zwycięską bramkę ustrzelił Sebastian Strózik, a więc zawodnik, który jest wypożyczony z innego krakowskiego zespołu – Cracovii.

Zawodnicy Wisły Kraków pierwszy mecz ligowy sezonu 2021/2022 rozegrają 26 lipca z Zagłębiem Lublin. Zanim jednak pojawią się na inauguracji sezonu, odbędą również ostatnie spotkanie sparingowe z Podbeskidziem Bielsk-Biała. Spotkanie obu drużyn zaplanowano w Krakowie przy ul. Reymonta o godzinie 20:00. Warto dodać, że podczas tego meczu na trybunach będą mogli pojawić się kibice.