Działania krakowskiej drogówki przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym

Działania krakowskiej drogówki przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym

W Wigilię, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, niewzruszeni świąteczną atmosferą, po raz kolejny rozpoczęli operacje mające na celu eliminację niebezpieczeństw na drogach Krakowa. Podczas gdy większość osób spędzała ten czas przy rodzinnych stołach, część stróżów prawa nadal była na służbie, troszcząc się o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Krakowa, jak i osób podróżujących przez stolicę Małopolski.

Akcje te były skierowane szczególnie przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym. Tego wieczoru policjanci podjęli łącznie 34 interwencje wobec kierowców, większość z nich miała miejsce na jednej z głównych arterii we wschodniej części miasta, gdzie według doniesień regularnie dochodziło do nielegalnej rywalizacji na drodze.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze wykryli liczne naruszenia. Dominujące wykroczenia obejmowały przekraczanie dozwolonej prędkości, jazdę pojazdami w złym stanie technicznym, a także nieodpowiednie zachowanie się kierowców podczas interwencji policji. Efektem tych działań było wystawienie 34 mandatów karnych o łącznej wartości ponad 46 tysięcy złotych. Dodatkowo, z powodu niedociągnięć w stanie technicznym samochodów, funkcjonariusze zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

Planowane są dalsze działania w tym zakresie przez krakowską policję w najbliższym czasie, mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom i zapewnienie bezpieczeństwa na drogach miasta.