Tragiczny incydent na autostradzie A4: śmiertelny wypadek po kolizji pojazdu z barierą

Tragiczny incydent na autostradzie A4: śmiertelny wypadek po kolizji pojazdu z barierą

Liczba ofiar śmiertelnych na drogach wzrosła dziś o kolejne jedno życie. Na największej polskiej autostradzie, płatnym odcinku A4, około godziny 10 rano doszło do tragicznego zdarzenia, które skończyło się śmiercią kierowcy.

Wypadek miał miejsce na 393 kilometrze trasy autostrady A4, na jezdni prowadzącej w stronę miasta Kraków. W tej niefortunnej sytuacji uczestniczył tylko jeden pojazd – samochód marki Volkswagen.

Gdy pierwsze służby ratunkowe dotarły na miejsce, rozpoznały u kierowcy stan, który lekarze nazywają nagłym zatrzymaniem krążenia (NZK). Natychmiast przystąpiono do działań mających na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu – resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Niestety, mimo pełnego zaangażowania i wysiłku ratowników, nie udało się przywrócić do życia mężczyzny. Informacje o tym tragicznym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

W trakcie prowadzenia akcji ratunkowej, wewnętrzne pasy autostrady zostały całkowicie wyłączone z ruchu, co dodatkowo utrudniło sytuację na drodze.