Tradycyjne powitanie noworocznych maluchów w Krakowie – wyprawka od prezydenta

Tradycyjne powitanie noworocznych maluchów w Krakowie – wyprawka od prezydenta

Początek roku 2024 w Krakowie, jak zwykle, był okazją do wręczenia wyjątkowych prezentów. Tym razem, podobnie jak co roku, szczególnie upominkowe zostały pierwsze dzieci, które przyszły na świat tuż po północy z 31 grudnia 2023 na 1 stycznia 2024. Prezenty te były hojnymi darowiznami od Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, który postanowił obdarować noworodki urodzone w miejskich szpitalach.

Rodzice dzieci, które przyszły na świat w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, otrzymali prezenty od prezydenta miasta. W pakietach znalazły się różne przydatne rzeczy, takie jak kosmetyki, zestawy pieluch i zabawki dla maluchów.

Osobą odpowiedzialną za wręczenie tych darów w imieniu prezydenta był Andrzej Kulig. Jako zastępca prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej poświęcił swój Nowy Rok na odwiedziny w obu miejskich szpitalach i wręczenie prezentów. Do każdej wyprawki dołączony był również list gratulacyjny od prezydenta.