Eko-przygoda w krakowskiej Ekospalarni czeka na Ciebie!

Eko-przygoda w krakowskiej Ekospalarni czeka na Ciebie!

Ekospalarnia Kraków, ulokowana przy ulicy Giedroycia 23 w dzielnicy Nowa Huta, zapowiada interesujące wydarzenie. W sobotę, 7 października, ta ekologiczna instalacja otworzy swoje drzwi dla publiczności. Od godziny 10:00 do 16:30 (z ostatnim możliwym wejściem o 15:30) każdy będzie mógł osobiście dowiedzieć się, jak z odpadów tworzy się prąd i ciepło. Specjaliści z Ekospalarni odpowiedzą na wiele pytań, między innymi dotyczących pracy operatora wielkiego chwytaka czy życia pszczół na terenie pasieki przy instalacji.

Podczas dnia otwartego, oprócz klasycznego zwiedzania edukacyjnej ścieżki, uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji. Wygenerowanie energii elektrycznej za pomocą siły mięśni, próbowanie miodu z lokalnej pasieki czy poznawanie tajników życia pszczół to tylko niektóre z nich.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej ekospalarni. Wstęp jest bezpłatny, jednak konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na określoną godzinę za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego online. Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach 30-osobowych, wpuszczanych na teren instalacji co 15 minut. Sam proces zwiedzania potrwa około 45 minut. Każdy zwiedzający może zarezerwować do czterech miejsc w jednej grupie. Prosimy pamiętać, że konieczne jest dotrzymanie wyznaczonej godziny, wejście z inną grupą nie będzie możliwe. Dodatkowo, zalecamy założenie butów na płaskiej podeszwie i uwzględnienie, iż na trasie zwiedzania mogą znajdować się strome schody.