Interwencja policji w Krakowie: kobietę z myślami samobójczymi odnaleziono na przystanku

Interwencja policji w Krakowie: kobietę z myślami samobójczymi odnaleziono na przystanku

W ostatnim czasie krakowscy stróże prawa musieli podjąć nadzwyczaj ważną akcję, podczas której niezwykle istotne były każde mijające minuty. Zadanie, które postawiono przed funkcjonariuszami, polegało na odnalezieniu kobiety będącej w stanie głębokiego kryzysu psychicznego. Alarmujące doniesienia wskazywały, że mogła ona zagrażać swojemu życiu.

Interwencję tę przeprowadzono 6 lutego bieżącego roku. O godzinie 19:30 policjanci patrolujący tereny miasta Krakowa otrzymali pilne zgłoszenie. Wiedzieli jedynie, że muszą natychmiast udać się do okolicy Prądnika Białego – tam miała zaginąć poszukiwana, 45-letnia kobieta.

Rozpoczęli szybkie przeszukiwanie terenu. Kiedy jednak jechali ulicą Twardego, ujrzeli przy jednym z przystanków komunikacji miejskiej kobietę w łzach. Zorientowali się, że to właśnie poszukiwana przez nich 45-latka. Była silnie zdenerwowana i wyraźnie potrzebowała pomocy.

Kobietę natychmiast przekazano pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Tam mogła liczyć na profesjonalną i wszechstronną opiekę, która była jej w tamtym momencie absolutnie niezbędna.