Jubileuszowy Festiwal Conrada rozpoczyna się w Krakowie

Jubileuszowy Festiwal Conrada rozpoczyna się w Krakowie

Festiwal Conrada, odbywający się w stolicy Małopolski, Krakowie, wchodzi w swoją jubileuszową edycję. Tym razem organizatorzy zdecydowali skupić się na temacie migracji, będącym jednym z najważniejszych wyzwań współczesności. Wydarzenie to rozpocznie swoje działania już w najbliższy poniedziałek. Poruszony zostanie szereg kwestii związanych z migracjami, zarówno tymi dobrowolnymi, jak i wymuszonymi, nie pominięto również dramatycznej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Dla jubileuszowej, 15. już, edycji Festiwalu Conrada zaproszono twórców z różnych stron świata, którzy na własnej skórze doświadczyli migracji. Program został tak zaprojektowany, aby prezentować fenomen migracji w sposób jak najbardziej kompleksowy.

Podczas Festiwalu Conrada odbędą się autorskie spotkania z twórcami, warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz liczne dyskusje. Główne punkty programu zaplanowane są w Akademii Sztuk Teatralnych przy ulicy Straszewskiego w Krakowie. Wszystkie szczegółowe informacje oraz plan wydarzeń dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

Festiwal potrwa do 29 października, dając możliwość zgłębienia tematu migracji z wielu perspektyw.