Zgłoszenia na wynajem rowerów tradycyjnych w Krakowie wznowione

Zgłoszenia na wynajem rowerów tradycyjnych w Krakowie wznowione

Od następnego poniedziałku mieszkańcy Krakowa będą mieli kolejną szansę na zgłoszenie swojego zainteresowania wypożyczeniem rowerów tradycyjnych na długoterminowym systemie wynajmu, oferowanym przez miejską wypożyczalnię rowerów. Osoby, które spełnią wymogi kwalifikacji, będą miały możliwość wynajmu roweru do domu na okres od jednego do trzech miesięcy.

Jak podkreślił Zarząd Transportu Publicznego, wnioski o takie wypożyczenie będą brane pod uwagę zgodnie z kolejnością nadsyłanych zgłoszeń. Aby wyrazić chęć skorzystania z tej usługi w wypożyczalni LajkBike, wystarczy uzupełnić formularz dostępny na stronie internetowej lajkbike.ztp.krakow.pl i wybrać jeden z trzech dostępnych planów abonamentowych. W najbliższej rundzie, dostępne są tylko rowery tradycyjne z abonamentem o wartości 29 złotych miesięcznie.

Wynajem rowerów z elektrycznym wspomaganiem jest obecnie zawieszony. Jest to spowodowane olbrzymim zainteresowaniem tą usługą – około 500 osób czeka na wynajem takiego roweru po zgłoszeniu się w poprzednim etapie. Opłata za wypożyczenie roweru z napędem elektrycznym wynosi 79 złotych miesięcznie.

Od września bieżącego roku, miejska wypożyczalnia rowerów LajkBike oferuje dwa modele jednośladów: tradycyjny (za 29 złotych na miesiąc) oraz z elektrycznym wspomaganiem (za 79 złotych na miesiąc). Oba modele są wyposażone w 28-calowe koła. Rower tradycyjny ma trzy biegi, natomiast ten z napędem elektrycznym – siedem. Wszystkie rowery są wyposażone we właściwe hamulce, oświetlenie, bezpieczne zamknięcie łańcuchowe i blokadę koła typu O-lock. Usługa jest dostępna dla pełnoletnich mieszkańców Krakowa.

We wrześniu odbyło się losowanie, które ustalało kolejność zawierania umów z użytkownikami systemu LajkBike. Wszystkim osobom, które zgłosiły swoje formularze między 17 sierpnia a 1 września, przydzielono numery losowe. Łącznie zgłosiło się 1608 osób: 849 na rowery elektryczne i 759 na tradycyjne.