Kraków: Co najmniej 20 osób rannych w wypadku tramwajów na ul. Klimeckiego

Kraków: Co najmniej 20 osób rannych w wypadku tramwajów na ul. Klimeckiego

Dnia 18 maja na ul. Klimeckiego w Krakowie zderzyły się dwa tramwaje, w wyniku czego rannych zostało kilkadziesiąt osób. Ruch w obu kierunkach został wstrzymany, a inne tramwaje przekierowano na trasy objazdowe.

Jak poinformował Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, wczoraj na ul. Kilińskiego w Krakowie doszło do zderzenia dwóch tramwajów linii 49 i 50. Na skutek wypadku rannych zostało 20 osób, a jeden z motorniczych zakleszczył się w częściowo zgniecionym tramwaju.

Miasto Kraków postanowiło również wypuścić na ulice specjalny model tramwaju, o czym możesz przeczytać na www.twojamalopolska.pl.

Strażacy wyciągnęli zakleszczonego w tramwaju motorniczego

Na miejscu działania prowadziło sześć zastępów ratowniczych. Natomiast uwięziony motorniczy wymagał interwencji straży pożarnej, która pomyślnie wyciągnęła poszkodowanego z tramwaju linii 49 – przekazał Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Zderzenie na ul. Kilińskiego sprawiło, że ruch został zablokowany w obu kierunkach, a tramwaje skierowano na trasy objazdowe. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadzali funkcjonariusze małopolskiej policji pod nadzorem prokuratora – oznajmiła Katarzyna Cisło, rzeczniczka prasowa małopolskiej policji.

A tutaj piszemy o dwóch wypadkach motocyklowych.