Małopolskie: Dwa wypadki z udziałem motocykla – jeden w Trojanowicach, drugi w Suchem

Małopolskie: Dwa wypadki z udziałem motocykla – jeden w Trojanowicach, drugi w Suchem

W ostatnich dniach na terenie województwa małopolskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Do pierwszego zdarzenia doszło w Trojanowicach, a do drugiego w Suchem. W wyniku wypadków ranne zostały trzy osoby, wśród których dwie są w stanie ciężkim. Na czas oględzin obie drogi zostały zablokowane i wprowadzono tymczasowe objazdy.

Wypadek w Trojanowicach

Do wypadku doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 794 na trasie w kierunku Giebułtowa (gm. Wielka Wieś) w miejscowości Trojanowice (gm. Zielonki, pow. krakowski). Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Trojanowicach zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe i motocykl.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, którzy dokonali oględzin miejsca wypadku, a także zespół ratownictwa medycznego. Lekarze stwierdzili, że dwie z trzech osób poniosły jedynie powierzchowne obrażenia. Nieco inaczej wygląda sytuacja motocyklisty, który został odwieziony do pobliskiego szpitala. Jego stan jest bardzo poważny.

O wypadkach motocyklowych i nie tylko piszemy też na https://echelmno.pl.

Wypadek w Suchem

Drugi wypadek zdarzył się w godzinach wieczornych w miejscowości Suche (gm. Poronin, pow. tatrzański) na Podhalu, gdzie 33-letni kierowca motocykla wjechał w przydrożny słup. Jak informuje rzecznik prasowy podhalańskiej policji, w pewnym momencie motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, zatrzymując się na pobliskim słupie.

W wyniku silnego uderzenia mężczyzna stracił przytomność, z racji czego musiał być na miejscu reanimowany przez lekarzy pogotowia ratunkowego. Jak na tę chwilę policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczynę wypadku.