Kraków strefa parkowania, strefa zwiedzania

Kraków strefa parkowania, strefa zwiedzania

Mieszkańcy nie tylko południowej Polski wiedzą, że Kraków składa się z tak wielu wyjątkowych atrakcji, że podjęcie próby wybrania tych, które można odwiedzić w trakcie jednej wizyty w tym mieście, zawsze doprowadza o zawrót głowy. Wiadomo przecież, że to żadne miasto w Polsce nie jest tak przesiąknięte historią i jednocześnie tak urokliwe, jak miasto Kraków, które miało wpływ na każdą epokę kształtowania się polskiej państwowości i historii. Każdy artysta mieszkający w jego murach pozostawił po sobie jakieś pamiątki i odcisnął niezatarte piętno na obecnym klimacie miasta, który Ty możesz teraz podziwiać. Pamiętaj, że kiedy otoczy Cię Kraków, strefa parkowania rozciąga się wokół zabytkowego centrum miasta. Nie jest łatwo znaleźć w niej miejsce do bezpiecznego zaparkowania. Na szczęście w pobliżu Wawelu, jednej z najważniejszych atrakcji miasta znajduje się Parking Wawel, który może sprawić, że przestaniesz uważać parkowanie w Krakowie za jakieś duże utrudnienie. Skoro już wiesz, gdzie najlepiej zaparkować, sprawdź poniższe propozycje tych atrakcji Krakowa, których nie możesz przegapić!

Czy w mieście Kraków strefa parkowania obejmuje Rynek Główny?

Kiedy ludzie zwiedzają miejsce, które jest niekwestionowanym liderem na liście najważniejszych atrakcji małopolskiej stolicy, często zastanawiają się, dlaczego w mieście Kraków strefa parkowania nie obejmuje Rynku. Ten emanujący urokiem skrawek historii zapiera dech w piersiach niezależnie od tego, na której jego części zatrzymasz wzrok. To największa przestrzeń miejska średniowiecznej Europy z takimi kultowymi budowlami jak pochodzący z X wieku Kościół św. Wojciecha, gotycka Bazylika Mariacka czy renesansowe Sukiennice to miejsca, które najlepiej definiują Kraków. Rynek Główny jest pełen malowniczych punktów, które mogą stanowić wycieczkowe znaki rozpoznawcze: ekskluzywnych pubów i wykwintnych restauracji, przestrzeni komercyjnych działających w antycznych wnętrzach. Co krok spotkać można kreatywnych artystów ulicznych i miejsca, w których współistnieją popularne elementy kultury masowej i przedstawiciele wysmakowanej sztuki, którą docenią znawcy.

Stary Kraków, strefa parkowania — co w jej zasięgu znajduje się dla miłośników kultury?

Ta średniowieczna dzielnica zajmuje przestrzeń otoczoną rozległymi Plantami, rosnącymi w miejscu dawnej fosy służącej do celów obronnych. Kiedy wejdziesz do Barbakanu, dowiesz się więcej o zachowanych obecnie fortyfikacjach dawnej stolicy Polski. Warto znaleźć się tam wieczorem, aby móc zobaczyć imponującą grę świateł na fasadach arystokratycznych kamienic, detale architektoniczne teatru Słowackiego, malowniczy urok ruchliwego Małego Rynku. Z pewnością zwróci Twoją uwagę przytulność tradycyjnych sklepów rzemieślniczych działających w średniowiecznych piwnicach lub długie cienie rzucane przez wieżę ratusza. To świetne miejsce na rozpoczęcie spaceru Traktem Królewskim prowadzącym prosto na Wawel.

Bazylika Mariacka

Ten gotycki kościół z cegły jest jednym z najbardziej malowniczych zabytków Krakowa. Gdy trzymasz w dłoniach mapę „Kraków Strefa Parkowania”, Bazylika zajmuje jej centralną część. Składa się ona z dwóch wież o wysokości odpowiednio 69 i 82 metrów. Z wieży tej bazyliki co godzinę gra tradycyjna melodia Hejnału Mariackiego, doskonale słyszalny we wszystkich zakątkach Starego Miasta. Można wspiąć się po drewnianych schodach Bazyliki Mariackiej, by podziwiać panoramę Krakowa i zobaczyć tło krakowskich legend lub podziwiać największy drewniany Ołtarz na świecie, wyrzeźbiony przez Wita Stwosza w latach 1477-1484. Warto po prostu posiedzieć i posłuchać anegdot na temat tego, co symbolizują lub ośmieszają niektóre części dzieła, mimo jego sakralnego wymiaru.

Aleja zagubionych dusz

Jedno z najwyższych pięter budynku przy ulicy Floriańskiej to miejsce, w którym Twoja krakowska przygoda zmrozi krew w żyłach. Odwiedź ten najbardziej polecany krakowski dom grozy, aby odkryć elastyczność czasu, ponieważ każda z 20 minut spędzonych w miejscu, w którym najbardziej atawistyczne lęki stają się namacalne zajmie nieskończoność! To dziwaczne miejsce to szczególny rodzaj muzeum. Wewnątrz nie usłyszysz śmiechu – będzie tylko odgłos przyspieszonego bicia serca twoich towarzyszy. Sprawdź swoją odporność na strach w Lost Souls Alley, poznaj krwiożerczych morderców i zobacz mroczne miejsca, w których robią swoje ohydne rzeczy tym, którzy się tam zgubili. Bądź śmiałkiem i weź udział w jednej z najbardziej oryginalnych atrakcji Krakowa!

FABRYKA SCHINDLERA

Być może poznałeś inspirującą historię Oskara Schindlera z kinowego hitu Stevena Spielberga, ale wizyta w prawdziwej fabryce emalii, w której ta historia wydarzyła się naprawdę podczas wojny, stanie się niezapomniana. Muzeum działające w dawnej Fabryce Schindlera należy do wartych odwiedzenia muzeów w Polsce, ponieważ poświęcone jest tematyce hitlerowskiej okupacji Krakowa i losowi Żydów, którym przemysłowiec podał pomocną dłoń. Wspaniała wystawa ze skrupulatnie odtworzonymi mieszkaniami, placami czy ulicami z czasów II wojny światowej oraz pouczające wskazówki pozwolą przypomnieć historię, która kryje się za wejściem do tego gorąco polecanego miejsca.

To ostatni punkt na mapie „Kraków Strefa Parkowania”. Teraz wróć na parking Wawel i zapisz jego lokalizację, aby odwiedzić Kraków ponownie!