Jaka dieta pudełkowa jest odpowiednia dla Ciebie?

Jaka dieta pudełkowa jest odpowiednia dla Ciebie?

 Dieta pudełkowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od wielu lat. Mnóstwo ludzi, w tym m.in. z Krakowa, docenia zalety posiłków z dowozem. Szeroki wybór jadłospisów sprawia jednak, że wybór konkretnego menu bywa trudny. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na temat popularnych diet cateringowych.

Dieta Sirt

Dieta Sirt bije rekordy popularności na całym świecie. Zwana również „dietą Adele” pozwala szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy. Dzięki czterofazowej konstrukcji umożliwia uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie. Dieta Sirt bazuje na przeciwutleniaczach oraz produktach sirtuinowych. Połączenie obu tych rodzajów składników wpływa bardzo korzystnie na metabolizm. Ponadto ma też dobry wpływ na przebieg procesów starzenia oraz kontrolę stanów zapalnych. Dieta ta wpływa pozytywnie na metabolizm, a w efekcie pozwala skutecznie zredukować zbędne kilogramy. Dostarcza organizmowi błonnika, witamin, polifenoli i minerałów.

Dieta Adele dzieli się na dwie fazy, w których występują po dwa etapy. W pierwszym etapie I fazy wartość odżywcza to maksymalnie 1000 kalorii dziennie. Trwa on trzy dni. Następnie w dniach od czwartego do siódmego następuje etap drugi I fazy, a wartość odżywcza ulega zwiększeniu do 1500 kalorii. Od ósmego do dwudziestego pierwszego dnia diety następuje pierwszy etap II fazy. W tej części nie ma wytycznych kalorycznych dotyczących wartości odżywczej posiłków. Po dwudziestym drugim dniu diety następuje etap drugi II fazy, również bez konkretnych wytycznych kalorycznych, ale ze zmienionym rodzajem spożywanych posiłków.

Dieta Samuraja

Bardzo ciekawą i popularną propozycją jest też dieta Samuraja. To menu inspirowane sposobem odżywiania japońskich wojowników. Dieta ta bazuje na rybach, mięsie, warzywach, owocach, dobrej jakości tłuszczach, jajkach i bezglutenowych produktach zbożowych. Jadłospis ten charakteryzuje się ponadto ograniczeniem spożywania węglowodanów w pierwszej części dnia. Menu wyklucza również czynniki antyodżywcze, takie jak lektyny, futyniany, taniny, glukozynolany, alkaloidy czy inhibitory proteaz.

Dieta Samuraja pozwala zdrowo i efektywnie zgubić zbędne kilogramy oraz wymodelować sportową sylwetkę. Jest polecana sportowcom, ale nie tylko. Jej zaletą jest przede wszystkim różnorodność. Dzięki temu dieta odchudzająca nie musi być nudna i jednostajna, ale pełna smakowitych, zróżnicowanych posiłków.

Jeśli zatem szukasz smacznego i zdrowego sposobu odżywiania, odpowiednim wyborem jest dla Ciebie dieta pudełkowa Kraków. To miasto, którego mieszkańcy od dawna doceniają liczne zalety cateringu dietetycznego. Sprawdź je i Ty, korzystając z oferty polecanej firmy, takiej jak Fitness Catering.