„Kraków w formie” – akcja powraca

„Kraków w formie” – akcja powraca

Zabawy ruchowe, konkursy i turnieje, treningi i wycieczki – wiosną i latem dzieciom i młodzieży nie zabraknie motywacji i pomysłów na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wzmocnią to krakowskie szkoły i młodzieżowe domy kultury, do których, podobnie jak w poprzednich latach, dołączy trzecia miejska akcja sportowo-rekreacyjna „Kraków w formie”.

Akcja „Kraków w formie” powraca, aby zachęcić mieszkańców do ruchu i ćwiczeń oraz poszukiwania możliwości w miejskim sektorze sportu i rekreacji. Pod hasłem „Bądź w formie!” Do inicjatywy przyłączą się krakowskie szkoły, dysponujące zapleczem dla różnych klas i kadrą, która na co dzień szkoli dzieci i młodzież.

Szkoły podstawowe, licea, szkoły techniczne i handlowe, a także szkoły niepubliczne i młodzieżowe świetlice wypracowały wiele pomysłów na aktywne spędzanie czasu na terenie szkoły i poza nią, a wiele z nich skierowanych jest nie tylko do uczniów, ale także skierowany do uczniów jako całych rodzin. Teorie te sugerują, że aktywność fizyczna może być przyjemna, wszechstronna i zapewniać holistyczny rozwój, nie tylko fizyczny, ale także emocjonalny i społeczny.