Krakowski smog znów dominuje nad miastem i regionem

Krakowski smog znów dominuje nad miastem i regionem

To jak bardzo jest zanieczyszczone powietrze w Krakowie wie już chyba każdy. Niestety sława ta powędrowała także poza granice Polski. Czy coś ulegnie zmianie w najbliższym czasie? Nic na to nie wskazuje. Jest wręcz odwrotnie, powietrze bez ustanku jest zanieczyszczone a smog dokucza mieszkańcom Krakowa i okolic.

Zima w pełni a to niesie za sobą wyjątkowo silne zanieczyszczenie powietrza. Warunki pogodowe sprzyjają temu negatywnemu zjawisku. Wskaźniki określające poziom zanieczyszczenia powietrza znacznie wzrosły w ostatnich dniach dla gminy Zabierzów i Skała. Normy zostały wielokrotnie przekroczone (ponad 150 razy), co wzbudza niepokój mieszkańców.

Najgorzej jest jednak w późnych godzinach popołudniowych i w nocy, gdzie wskaźniki zanieczyszczenia powietrza zostają przekroczone nawet o 750 procent. Przyczyną takiego zjawiska są niestety stare piece i palenie czym popadnie. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy wpadli w błędne koło, gdyż ogrzać się muszą. Zima, choć w styczniu nie daje o sobie znać, jest niebezpieczną porą roku.