Malowanie dachów w Krakowie

Malowanie dachów w Krakowie

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Nic zatem dziwnego, że należy o niego właściwie dbać. Jednym ze sposobów zabezpieczenia dachu jest jego malowanie. Ale dlaczego właściwie warto malować dach? I jak to właściwie zrobić?

Dlaczego dach się maluje?

Dach każdego dnia narażony jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Długotrwałe nasłonecznienie, deszcz, śnieg, mróz, ale połać dachu narażona jest też na kwaśne deszcze czy smog. Z czasem powierzchnia dachu ulega zniszczeniu i jeśli nie będzie regularnie konserwowana, może ulec uszkodzeniu.

Warto wiedzieć, że aby dobrze zabezpieczyć dach nie trzeba decydować się na wyjątkowo skomplikowane działania. W wielu przypadkach wystarczy zwykłe malowanie, jakie znajduje się w ofercie firmy http://www.atmal.pl/malowanie-dachow-krakow/, specjalizującej się w malowaniu dachów na terenie Krakowa i całej Małopolski.

Malowanie dachu, czyli trochę praktyki

Prace wykonywane w ramach zlecenia to nie tylko malowanie, ale także przygotowanie połaci. Etap ten pozwala dokładnie ocenić kondycję połaci dachowej. Specjalista ocenia stan techniczny, wskazując czy konieczne jest wykonanie określonych napraw. Jeśli nie są one potrzebne to ekipa może rozpocząć prace przygotowawcze.

W pierwszej kolejności najważniejsze jest dokładne oczyszczenie powierzchni, czyli usunięcie z dachu porostów oraz sprawdzenie poszycia pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Zdarza się, że przed rozpoczęciem prac konieczna jest naprawa. Następnie należy dokładnie odtłuścić powierzchnię. Dlaczego? Ponieważ zabieg ten sprawia, że farba dokładnie przyczepi się do podłoża. Co to oznacza w praktyce? Że dach będzie wyglądał naprawdę dobrze i estetycznie, a farba pozostanie na nim przez dłuższy czas.

Gdy całość jest już oczyszczona i odtłuszczona można przystąpić do malowania. Warto dodać, że aby dach pomalować dobrze trzeba skorzystać ze specjalistycznego sprzętu. Profesjonalne malowanie wymaga dopasowania sprzętu i metody malowania do rodzaju pokrycia, jaki znajduje się na dachu.