Śmiertelny wypadek w Kościelisku. Nie żyje 9-letnia dziewczynka

Śmiertelny wypadek w Kościelisku. Nie żyje 9-letnia dziewczynka

W poniedziałek na jednej z ulic w Kościelisku doszło do okropnej tragedii, w wyniku której samochód osobowy potrącił 9-letnią dziewczynkę, która spędzała w górach wakacje rodzinne. Na miejscu błyskawicznie pojawili się lekarze pogotowia ratunkowego i przewieźli poszkodowaną do szpitala w Zakopanem. Niestety, pomimo intensywnej opieki medycznej, dziewczynki nie udało się uratować.

Śmiertelna sytuacja miała miejsce około godziny 20:00 na ul. Strzelców Podhalańskich w miejscowości Kościelisko (pow. tatrzański, woj. małopolskie), a dokładniej w pobliżu przejścia dla pieszych. Przez ulicę przechodziła 9-latka – mieszkanka województwa opolskiego, która wyjechała w góry na wakacje z rodzicami. W pewnym momencie nadjechał samochód osobowy marki Nissan, który potrącił dziewczynkę.

Sprawca wypadku był trzeźwy

Jak poinformował asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, dziewczynkę potrącił samochód na brytyjskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie badania alkomatem okazało się, że kierowca był trzeźwy. Dziewczynka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Zakopanem. Niestety nie udało się jej uratować.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zakopanem, która wraz z zakopiańskimi policjantami prowadziła czynności procesowe do późnych godzin nocnych. Przeprowadzono oględziny miejsca wypadku i przesłuchano świadków zdarzenia. Policjanci mają nadzieję, że jeszcze uda im się zabezpieczyć nagrania z miejskiego monitoringu, które mogłyby rzucić więcej światła na zaistniałą sytuację.