Mężczyzna, który groził nożem w krakowskim tramwaju, zatrzymany przez policję

Mężczyzna, który groził nożem w krakowskim tramwaju, zatrzymany przez policję

W ciągu ostatnich 24 godzin, w Krakowie doszło do poważnego incydentu. Mianowicie, 26-letni mężczyzna został aresztowany przez lokalną policję pod zarzutem przeprowadzenia ataku z użyciem noża w tramwaju na południu miasta. Przed rozpoczęciem rozboju, ten sam osobnik rzekomo zaatakował jedną z osób w pobliżu pętli tramwajowej, zadając jej cios w plecy.

Zeznania świadków oraz wiele zgłoszeń do służb bezpieczeństwa dotyczących mężczyzny, który groził nożem ludziom na południu Krakowa, napływały do policji wczoraj wieczorem. Około godziny 20:00 doszło do konfrontacji między dwoma mężczyznami na jednej z pętli tramwajowych. Konflikt zakończył się poważnym atakiem, w którym jeden z mężczyzn został ranny w plecy nożem. Na szczęście, rana nie była na tyle poważna, aby zagrozić jego życiu. Po tym incydencie, sprawca wszedł do jednego z tramwajów, gdzie według relacji świadków, groził nożem dwóm pasażerom. Niedługo potem, mężczyzna podszedł do dwóch innych pasażerów i również groził im nożem, a następnie zażądał od jednego z nich telefonu komórkowego pod groźbą użycia noża. Po tym, jak jego żądania zostały spełnione, mężczyzna uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Śledczy z Komisariatu Policji V w Krakowie natychmiast rozpoczęli śledztwo w celu zidentyfikowania i zatrzymania sprawcy. Ich intensywne działania doprowadziły do ustalenia tożsamości agresora i lokalizacji jego miejsca zamieszkania. Około godziny 1:00 funkcjonariusze pojechali do domu podejrzanego, położonego w Podgórzu Duchackim. Mimo że mężczyzna był na miejscu, nikt nie chciał otworzyć drzwi. Policjanci zdecydowali się na forsowne wejście do wnętrza budynku. Sprawca próbował uciec przez okno, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania mieszkania odnaleziono telefon komórkowy, który został zabrany ofierze w tramwaju.

Po przeprowadzonych czynnościach, 26-latek został przewieziony do najbliższego komisariatu, a następnie umieszczony w policyjnym areszcie. Obecnie toczy się postępowanie, które najprawdopodobniej doprowadzi do postawienia mu zarzutów związanych z incydentem w tramwaju. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna może być również odpowiedzialny za serię rozbojów, które miały miejsce w listopadzie 2022 roku oraz w styczniu bieżącego roku na terenie Podgórza.