Dwóch mężczyzn z Krakowa wpadło w ręce policji za posiadanie 21 kg narkotyków o wartości 1,5 mln zł

Dwóch mężczyzn z Krakowa wpadło w ręce policji za posiadanie 21 kg narkotyków o wartości 1,5 mln zł

W ostatni wtorek funkcjonariusze wydziałów ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji oraz do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, przeprowadzili skoordynowane działania, zatrzymując dwóch mieszkańców tego miasta. Mężczyźni ci byli podejrzewani o posiadanie i dystrybucję nielegalnych substancji. Głównym celem naszych służb było odzyskanie znacznej ilości narkotyków, które jak się później okazało, wynosiła ponad 21 kg, o szacowanej wartosci na czarnym rynku bliskiej 1,5 miliona złotych.

12 grudnia policjanci udali się pod dwa krakowskie adresy, gdzie miały przebywać osoby powiązane z przemytem narkotyków. Około południa, w pobliżu jednego z bloków na Płaszowie, funkcjonariusze rozpoznali jednego z podejrzanych mężczyzn na podstawie dostarczonego rysopisu. 30-letni mężczyzna został natychmiast zidentyfikowany, a następnie przeprowadzono przeszukanie jego mieszkania. W jego posiadaniu znaleziono m.in. woreczek z białym kryształem, słoik z suszem roślinnym oraz substancje zbrylone o różnych barwach. Policja zabezpieczyła również telefony komórkowe, butle z gazem, karczownik, krótką wiatrówkę oraz gotówkę w kwocie ponad 25 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do siedziby policji.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 13:00, funkcjonariusze odwiedzili drugi adres w Nowej Hucie. Tam zastali 34-letniego mężczyznę, który był również podejrzewany o udział w przemytnictwie narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci odkryli zwiniętą folię z białym proszkiem, wagę elektroniczną oraz gotówkę w kwocie ponad 17 tysięcy złotych. Następnie udali się do wynajmowanego przez mężczyznę garażu, gdzie również znaleźli nielegalne substancje. Po przeszukaniu obiektu ujawniono worki foliowe oraz plastikowe pudła z suszem roślinnym i zbryloną substancją o białej i szarej barwie. Wezwano również przewodnika psa z Izby Celno-Skarbowej, którego pies Suzi wskazał miejsca ukrycia narkotyków. W wyniku tych działań, również drugi mężczyzna został zatrzymany.

Testy narkotykowe potwierdziły, że zabezpieczone substancje to amfetamina, kokaina, haszysz, marihuana oraz klofedron. Łączna wartość narkotyków na czarnym rynku wynosiła 1 488 000 złotych.

Obaj zatrzymani zostali umieszczeni na areszt w Krakowie. Następnego dnia zostały im postawione zarzuty posiadania i dystrybucji znacznych ilości narkotyków. W przypadku skazania grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze, zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.