Nabór do unikalnej edukacyjnej inicjatywy "Zielona Szkoła dla Krakowa – Baza Lubogoszcz"

Nabór do unikalnej edukacyjnej inicjatywy "Zielona Szkoła dla Krakowa – Baza Lubogoszcz"

Unikalny program organizowany przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy, noszący nazwę „Zielona Szkoła dla Krakowa – Baza Lubogoszcz”, zaprasza do zapisów na kolejną edycję. Zaplanowano sześć turnusów pięciodniowych ekskursji edukacyjno-przyrodniczych, przeznaczonych dla drugoklasistów szkół podstawowych. W sumie, zgłosić się może dwanaście grup, co w przybliżeniu odpowiada liczbie trzechset uczestników. Wyjazdy te odbędą się w specjalnym obiekcie, którym jest Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej, należąca do Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

Proces rekrutacji dzieci do udziału w programie rozpocznie się dokładnie 19 września 2023 roku o godzinie dwunastej. Rejestrowanie uczestników odbywać się będzie jedynie przez internet, za pośrednictwem dedykowanego panelu na stronie KSOS. Decydujący w procesie kwalifikacji będzie porządek zgłoszeń.

Podobnie jak to miało miejsce w trakcie poprzednich edycji, hasło przewodnie programu to „Natura i kultura w Zagórzańskich Dziedzinach”. W ramach realizacji tego tematu, uczestnicy będą mogli brać udział w rozmaitych warsztatach o charakterze kulturalno-edukacyjnym, wyprawach turystyczno-krajoznawczych, lekcjach przyrodniczych, a także szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek. Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz” zapewnia odpowiednie warunki infrastrukturalne dla realizacji tego typu działań dla dzieci.

Projekt jest możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony Gminy Miejskiej Kraków.