Nowe miejsca parkingowe w centrum Krakowa

Nowe miejsca parkingowe w centrum Krakowa

Zarząd Dróg Miasta Krakowa (ZDMK) ogłosił plany utworzenia dwóch nowych obszarów parkingowych w centralnej części miasta, szczególnie w okolicach ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. Ta decyzja wynika z konieczności usunięcia istniejących miejsc parkingowych w związku z rozpoczęciem prac remontowych na tych ulicach. Nowe tereny parkingowe będą dostępne dla osób, które posiadają abonament na parkowanie.

Remonty rozpoczęte na krakowskich ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki, które są realizowane równocześnie z pracami na Moście Dębnickim, przyczyniły się do pojawienia się szeregów problemów dla mieszkańców miasta. W centralnym obszarze Krakowa obserwujemy zarówno wzmożony ruch drogowy, jak i likwidację miejsc parkingowych. W odpowiedzi na te trudności, Zarząd Dróg Miasta Krakowa postanowił stworzyć dwa nowe miejskie parkingi dostępne dla osób posiadających abonament na parkowanie w sektorach A2, A6 oraz C7.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, od dzisiaj możliwe jest korzystanie z nowych miejsc parkingowych przy al. F. Focha, pomiędzy Halą 100-lecia Cracovii a placem zabaw. Parking przeznaczony jest dla około 60 pojazdów i mogą z niego korzystać mieszkańcy z abonamentami na sektory A6 i C7. Drugi parking przy ulicy Powiśle, który pomieści około 50 samochodów, będzie dostępny dla mieszkańców od soboty 23 września. Będzie on przeznaczony dla osób z abonamentami parkowania w sektorach A2 i A6.