Zakończenie sezonu kąpielowego na Zakrzówku

Zakończenie sezonu kąpielowego na Zakrzówku

Przykro nam informować, że okres letni dobiegł końca, co oznacza, że 3 września nastąpiło oficjalne zamknięcie sezonu kąpielowego na popularnym krakowskim Zakrzówku. Mimo to, jak podaje Zarząd Zieleni Miejskiej, jest pewna zachęcająca informacja. Otóż, biorąc pod uwagę zapowiedzi pogodowe na najbliższy weekend – 9 i 10 września – gdzie prognozuje się piękne słońce, postanowiono wyznaczyć patrole ratowników, które będą obecne na terenie kąpieliska w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, że od teraz korzystanie z basenów odbywa się na własne ryzyko i odpowiedzialność.

W trakcie sezonu wakacyjnego Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie rozdzielił aż około 100 tysięcy opasek umożliwiających wejście na teren kąpieliska. To dowód na popularność tego miejsca wśród mieszkańców miasta i turystów.

Kiedy mowa o parku Zakrzówek, warto przypomnieć, że nie jest to tylko miejsce do pływania. Oferta tego miejsca obejmuje również atrakcyjne tereny do spacerowania, punkty widokowe oraz ścieżki doskonale nadające się dla biegaczy. Można z nich korzystać niezależnie od pogody, nie tylko podczas słonecznych dni.