O jeden most za daleko – więcej niż tylko koncert

O jeden most za daleko – więcej niż tylko koncert

Zespół Nocny Kochanek kontynuuje swoją muzyczną wyprawę po Polsce z drugim etapem trasy koncertowej zatytułowanej „O jeden koncert za daleko – część 2”, która ma na celu promowanie ich czwartej płyty studyjnej: „O jeden most za daleko”.

„O jeden most za daleko” jest albumem, który nie boi się różnorodności. Reprezentuje on szeroki wachlarz gatunków muzycznych, od akustycznej atmosfery rocka nawiązującej do stylu Boston, poprzez rock and rolla rodem z twórczości Van Halen, klasyki heavy metalu słychać w utworach inspirowanych twórczością Iron Maiden i Judas Priest, a na agresywnych brzmieniach podobnych do Iced Earth, na Metallice kończąc. Teksty utworów, jak to typowe dla twórczości Nocnego Kochanka, oscylują wokół tematyki miłości. Szczególnym elementem wyróżniającym ten album jest utwór o nazwie „Numer z banjo”, gdzie główną rolę odgrywa właśnie to instrument.

Twórczość Nocnego Kochanka cechuje się silnymi inspiracjami klasycznym heavy metalem, które są wyraźnie słyszalne już od pierwszego przesłuchania. Ich teksty są pełne unikalnego humoru charakterystycznego dla tego zespołu i często bazują na prawdziwych wydarzeniach. Korzystając z pastiszu, gier językowych i abstrakcji stworzyli własną wizję polskiej subkultury metalowej, podchodząc do niej z dużym dystansem i burząc stereotypy związane z klasycznym heavy metalem.