Planowane utrudnienia w komunikacji miejskiej w Krakowie związane z awaryjną naprawą sieci kanalizacyjnej

Planowane utrudnienia w komunikacji miejskiej w Krakowie związane z awaryjną naprawą sieci kanalizacyjnej

Nadchodzący weekend, czyli 19 i 20 sierpnia, przyniesie zmiany w kursowaniu tramwajów w Krakowie. Konkretnie, ulica Karmelicka zostanie wyłączona z ruchu tramwajowego. Oznacza to, że na odcinku prowadzącym od Teatru Bagatela do pętli tramwajowej w Bronowicach Małych, nie będzie można skorzystać z tego środka transportu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest konieczność przeprowadzenia awaryjnej naprawy systemu kanalizacyjnego.

Warto zaznaczyć, że początkowo planowano realizację tych prac na pierwszy weekend sierpnia (5 i 6 dni tego miesiąca). Jednak prognozy meteorologiczne zapowiadające silne opady deszczu sprawiły, że musiano odłożyć te działania na późniejszy termin. Dlatego jutro nastąpi kolejna próba ich przeprowadzenia, co wiąże się z powyższymi utrudnieniami w ruchu tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych.

Choć plany są ustalone, nadal istnieje ryzyko, że warunki pogodowe mogą je zakłócić. W najbliższych kilkunastu godzinach meteorolodzy prognozują bowiem wystąpienie burz. Związane z nimi opady deszczu mogą wynieść od 20 do 55 mm a porywy wiatru osiągnąć prędkość do 80 km/h. Istnieje także możliwość pojawienia się gradu. Szansa na takie zjawiska meteorologiczne szacowana jest na 80 proc.