Renowacja stadionu żużlowego Wandy Kraków w toku

Renowacja stadionu żużlowego Wandy Kraków w toku

Stadion żużlowy Wandy Kraków jest obecnie odnawiany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Żużla, które otrzymało do tego celu wsparcie finansowe od miasta. Do tej pory przeprowadzono już szereg prac: dokonano wycinki drzew otaczających obiekt, oczyszczono trybuny z zarosłych samosiejek oraz uzupełniono braki na torze.

Mikołaj Frankiewicz, reprezentant Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla, wyraził nadzieję na zakończenie wszystkich prac remontowych w ciągu najbliższego miesiąca. Poinformował również, że nawierzchnia jest dowożona na bieżąco – do tej pory dostarczono około 600 ton materiału. Jego dostawy są stale uzupełniane o mieloną glinę. Według planów, do połowy września całość prac powinna być zakończona. Po ich zakończeniu organizatorzy planują przeprowadzić odbiór licencyjny, który umożliwi uruchomienie treningów i zawodów.

Planem Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla jest organizacja pierwszych zawodów żużlowych na odnowionym stadionie w Nowej Hucie jeszcze we wrześniu tego roku. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że mecze na tym obiekcie będą się regularnie odbywać już od przyszłego roku.

Stowarzyszenie ma również ambicję zgłosić swój zespół do rywalizacji w drugiej lidze żużlowej.