Planuj swoją przyszłość: Salon Maturzystów Perspektywy 2023 w Krakowie

Planuj swoją przyszłość: Salon Maturzystów Perspektywy 2023 w Krakowie

Kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2023, która obejmuje całą Polskę, zagości również w Krakowie. Wydarzenie będzie miało miejsce 19 i 20 września, w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, znajdującym się przy ulicy Krupniczej 33.

Nadchodzący rok szkolny z całą pewnością przyniesie wiele wyzwań dla maturzystów, którzy mają przystąpić do egzaminu dojrzałości w maju 2024 roku. Zmiany w systemie egzaminacyjnym dotyczą zarówno uczniów kończących 4-letnie licea (zmiany wprowadzone od 2023 roku) jak i 5-letnie technika (od 2024). Egzaminy maturalne będą teraz przeprowadzane według nowego systemu – formuły 2023. Wszyscy maturzyści z Krakowa oraz całego regionu małopolskiego mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach organizowanych w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2023. Spotkania zaplanowano na dni 19 i 20 września, w godzinach od 9.00 do 15.00.

Podczas tych spotkań uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o deklaracjach maturalnych, terminach i innych ważnych kwestiach związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych podczas spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przewidziano również spotkania z przedstawicielami uczelni nie tylko z Krakowa, ale także z Warszawy, Wrocławia i innych polskich miast.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja, która rozpoczyna się we wtorek, 29 sierpnia. Każdy zarejestrowany uczestnik podczas krakowskiego Salonu Maturzystów otrzyma za darmo „Informator dla Maturzystów 2024” (lub kod do e-booka), zawierający informacje na temat rankingu kierunków studiów oraz zasad przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.