Po raz kolejny Urząd Miasta Krakowa i Fundacja "Z rąk do rąk" włączają się w świąteczne działania – organizują akcję "Paczka pod choinkę"

Po raz kolejny Urząd Miasta Krakowa i Fundacja "Z rąk do rąk" włączają się w świąteczne działania – organizują akcję "Paczka pod choinkę"

Urząd Miasta Krakowa wraz z Fundacją „Z rąk do rąk”, odpowiedzialną za prowadzenie grupy na Facebooku o nazwie „Kraków – oddam za darmo”, ponownie podejmują działania mające na celu zorganizowanie akcji charytatywnej „Paczka pod choinkę”. Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie wsparcia dla dzieci, których aktualne warunki życiowe nie pozwalają na otrzymanie świątecznych prezentów.

Z inicjatywą zapoznać mogą się mieszkańcy Krakowa, a także różnorodne firmy czy organizacje pozarządowe, które chcieliby włączyć się w realizację tej szczytnej idei. Wspierane będą dzieci znajdujące się pod opieką różnych placówek: ośrodków wsparcia dziennego, instytucji opiekuńczo-wychowawczych, placówek terapeutycznych, interwencyjnych, jak również kuratorskich oraz szkół specjalnych. Organizatorzy przewidują, że dzięki tej akcji uda się przygotować prezenty dla kilku tysięcy małych mieszkańców Krakowa.

Organizowane jest gromadzenie darów, które potrwa do środy, 13 grudnia. Wśród zbieranych przedmiotów są takie jak: przybory szkolne i artykuły plastyczne, artykuły biurowe i papiernicze, odzież, kosmetyki i środki czystości, chemia gospodarcza, sprzęt AGD, elektronika, produkty spożywcze i słodycze, gry, artykuły sportowe, książki, zabawki i instrumenty muzyczne. Szczegółową listę rzeczy oraz miejsca, w których można przekazać dary znajdziecie na stronie Fundacji.