Podczas Mikołajek 2023 funkcjonariusze WRD KMP w Krakowie przynieśli radość małym pacjentom krakowskich szpitali

Podczas Mikołajek 2023 funkcjonariusze WRD KMP w Krakowie przynieśli radość małym pacjentom krakowskich szpitali

Na czele z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, a także Zarządem Wojewódzkim NSZZP z Małopolski, Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Stowarzyszeniem IPA Region Kraków i innymi troskliwymi partnerami, Święty Mikołaj rozdawał prezenty dla najmłodszych pacjentów w Dziecięcym Oddziale Szpitalnym im. Jana Pawła II, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika oraz Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

6 grudnia, dokładnie tak, jak to miało miejsce w latach poprzednich, WRD KMP w Krakowie zorganizowało „MIKOŁAJKI 2023” dla małych pacjentów krakowskich szpitali we współpracy z ww. instytucjami. Gość ze dalekiej Laponii przybył na miejsce specjalnym środkiem transportu – policyjnym radiowozem. Najbardziej oczekiwany gość roku sprawił dużą radość nie tylko tym dzieciom, które mogły opuścić swoje szpitalne łóżka, ale również tym, które pozostały w salach. W rolę pomocnika Świętego Mikołaja wcielił się również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, podinsp. Tomasz Jemczura, który aktywnie pomagał przy rozdawaniu prezentów.

Świetnie znanym dzieciom „Inspektor Wawelek” towarzyszył policjantom podczas całego wydarzenia i swoją obecnością dodawał radości małym pacjentom. Zarówno dzieci, jak i personel medyczny będą długo wspominać tę wyjątkową wizytę w Szpitalu Dziecięcym. Święty Mikołaj, przynosząc prezenty i uśmiechy, przypomniał nam wszystkim o sile współczucia i magicznej atmosferze świąt, która może przynieść ulgę nawet w najtrudniejszych chwilach.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim tym, którzy wsparli tę inicjatywę i ufundowali upominki dla najmłodszych w tym wyjątkowym dniu. Składamy serdeczne życzenia szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim pacjentom szpitali!