Postępująca konstrukcja skateparku przy ulicy Cechowej w Krakowskim Podgórzu Duchackim

Postępująca konstrukcja skateparku przy ulicy Cechowej w Krakowskim Podgórzu Duchackim

Sytuowany w Dzielnicy Podgórze Duchackie, przy ul. Cechowej, skatepark jest obecnie przedmiotem budowlanych prac. Widoczny kontur budowy umożliwia nam dostrzec, jak doskonale naturalna topografia terenu będzie sprzyjać tworzeniu idealnych warunków dla miłośników jazdy.

W ramach wyposażenia skateparku przewidziano różnego typu ławki parkowe, leżaki, pitnik oraz miejsca do przechowywania rowerów, hulajnóg i deskorolek. Nie zabraknie również koszy na odpady.

Konsekwentna kompozycja krajobrazu będzie utrzymana dzięki wprowadzeniu nawierzchni brukowych i żwirowych a także z wykonanych ze zrębków. Inspirując się istniejącym dzikim szlakiem, projekt przewiduje też budowę dodatkowych ścieżek parkowych. Skatepark znajdzie się w otoczeniu bujnej zieleni drzew.

Cały obiekt zostanie dodatkowo uzupełniony o liczne nasadzenia, szczególnie skupione na południowym fragmencie działki, w obrębie planowanej strefy rekreacyjnej i w pobliżu samego skateparku.

W ramach prac sadzeniowych, posadzone zostaną dekoracyjne drzewa owocowe, takie jak jabłonie „Ola” oraz przepiękny pas krzewów ozdobnych składający się z derenia białego i niskiej odmiany jaśminowca wonnego o nazwie „Manteau d’Hermine”.

Na koniec, zarówno na równym terenie, jak i na istniejących wzniesieniach, zaplanowano utworzenie kwiecistej łąki. Jako doskonałe dopełnienie całości, pojawią się również pasy traw ozdobnych – trzcinnika ostrokwiatowego „Overdam”.