Prestiżowy Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży ponownie zagości w Krakowie

Prestiżowy Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży ponownie zagości w Krakowie

W sercu Małopolski, w malowniczym Krakowie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży. Jest to największe wydarzenie artystyczne dla młodzieży, mające formę konkursu, które jest organizowane przez ceniony Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Impreza skierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych z całego województwa małopolskiego.

Zwyczajem wśród krakowskich, a także innych małopolskich szkół średnich, jest organizowanie corocznych przeglądów artystycznych. Każdej klasie zależy na stworzeniu własnego, niepowtarzalnego spektaklu. Niestety, często okazuje się, że premierowe wystawienie spektaklu podczas szkolnych przeglądów bywa jedynym pokazem danego przedstawienia. Właśnie z tego powodu zrodziła się idea przeglądu międzyszkolnego, który daje możliwość dodatkowego wystawienia spektaklu, często w znacznie lepszych warunkach niż podczas szkolnej gali w sali gimnastycznej.

Pierwsza edycja Festiwalu, która miała miejsce w kwietniu 1980 roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Przewyższyło ono najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów, jak i uczestników. Po wielu zmianach, związanych m.in. z nazwą imprezy, jej logotypem czy formułą, Festiwal Artystyczny Młodzieży, znany również jako FAM, od 1989 roku nieprzerwanie gromadzi młodych artystów w Krakowie.