Przestępcy po włamaniu natychmiast złapani przez policję z powiatu krakowskiego

Przestępcy po włamaniu natychmiast złapani przez policję z powiatu krakowskiego

W chwilę po dokonaniu włamania, dwóch mężczyzn w wieku 42 i 48 lat zostało natychmiast złapanych przez funkcjonariuszy policji z powiatu krakowskiego. Obaj usłyszeli już zarzuty postawione przez organy ścigania. W dodatku, jeden z nich był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd. Obecnie, służby śledcze prowadzą dochodzenie w celu ustalenia, czy podejrzani nie są winni innych przestępstw o podobnym charakterze. Poddani tymczasowemu aresztowi, będą musieli spędzić najbliższe trzy miesiące za kratami.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zielonkach oraz detektywi z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w trakcie prowadzenia czynności mających na celu identyfikację sprawców włamań do jednego z domów na terenie gminy Zielonki, ustalili, że przestępcy mogą przemieszczać się samochodem marki Ford Mondeo.

W miniony czwartek (16 listopada) wieczorem, patrol policji namierzył wytypowany pojazd. Stwierdzili, że zaparkowany jest on na jednej z ulic w Zielonkach. Detektywi zablokowali możliwości odjazdu tego auta, używając do tego nieoznakowanych radiowozów i czekali na powrót osób korzystających z pojazdu. Po pewnym czasie zauważyli dwóch zamaskowanych mężczyzn, kierujących się w stronę forda. Ruchem natychmiastowym skierowali się w ich stronę.

Na widok zbliżających się funkcjonariuszy, jeden z mężczyzn podjął próbę ucieczki pieszej, zaś drugi usiłował odjechać samochodem, cofając bezpośrednio na jednego z policjantów. Ten jednak, uniknął potrącenia wykonując unik. Obydwaj sprawcy bardzo szybko zostali zatrzymani i obezwładnieni przez funkcjonariuszy. Okazało się, że są to mężczyźni w wieku 42 i 48 lat którzy pochodzą z Krakowa. Podczas sprawdzenia danych w bazie policyjnej wyszło na jaw, że starszy z nich był poszukiwany listem gończym celem doprowadzenia i osadzenia w areszcie śledczym

Funkcjonariusze odkryli również, iż chwilę wcześniej przestępcy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych w okolicy, skąd wynieśli pieniądze, biżuterię i inne cenne przedmioty. Odzyskane dobra zostały zwrócone ich prawowitemu właścicielowi.

Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do komisariatu i tam spędzili noc. Następnego dnia, usłyszeli zarzut włamania do domu jednorodzinnego. Dodatkowo, 48-latek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za próbę użycia przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania pełnienia obowiązków służbowych – czyli zatrzymania.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Służby śledcze aktualnie sprawdzają, czy dwójka złodziei ma na swoim koncie kolejne włamania, do których doszło na terenie powiatu krakowskiego. Możliwe więc jest, że niebawem podejrzani usłyszą więcej zarzutów.