Przetarg na remont motelu Krak

Przetarg na remont motelu Krak

Ogłoszono przetarg na realizację pierwszego etapu zagospodarowania części terenu dawnego motelu Krak przy ulicy Radzikowskiego. Powstanie tam park miejski o powierzchni 3,17 ha. Skateparki, siłownie, boiska sportowe i ścieżki rekreacyjne. Na przełomie maja i czerwca miasto ogłosi przetarg na zakończenie prac w nieco ponad cztery miesiące.

Tereny przyszłych parków zostaną wyposażone w elementy małej architektury, takie jak kosze na śmieci, ławki parkowe, stojaki na rowery, stoły piknikowe. Na północy znajduje się skatepark z dwoma dodatkowymi punktami do jazdy na łyżwach (poręcz prosta i poręcz łamana). Dla dzieci powstanie teren zielony (plac zabaw) z drewnianymi równoważniami i głazami. Wjazd na teren od ul. Radzikowskiego zaprojektował dwa boiska do koszykówki z nawierzchniami i siatkami do piłek.

Nowy układ komunikacyjny został zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach użytkowników i zapewnia szybki dojazd do północnej części parku. W parku są zamknięte drogi. Strefa sportowa zastępuje dawny parking. Kluczowym elementem prac jest uprzątnięcie terenu i usunięcie miejsc parkingowych z granitowych bloków. Elementy rozbiórkowe wykorzystywane są do prac związanych z budową alejek parkowych.