Rada Nadzorcza Kraków Airport wyłoniła nowe władze: Prezesem Łukasz Strutyński, członkiem zarządu Janusz Kardasiński

Rada Nadzorcza Kraków Airport wyłoniła nowe władze: Prezesem Łukasz Strutyński, członkiem zarządu Janusz Kardasiński

Dzień dzisiejszy przyniósł kluczowe zmiany w strukturach zarządczych Kraków Airport. Rada nadzorcza podjęła decyzję o obsadzeniu stanowiska prezesa spółki przez Łukasza Strutyńskiego, a rolę członka zarządu powierzono Januszowi Kardasińskiemu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Natalię Vince, rzecznik prasowy krakowskiego portu lotniczego, decyzje te zapadły po zakończonym konkursie na te stanowiska. Nowo wybrane osoby oficjalnie rozpoczną pełnienie swoich funkcji już od jutra.

Nowy prezes Kraków Airport, Łukasz Strutyński, jest radcą prawnym i posiada tytuł MBA zdobyty w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę na kierowniczych stanowiskach w spółkach prawa handlowego, prowadzenie własnej kancelarii radcy prawnego oraz doradztwo dla samorządów w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć rozwojowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, funduszy norweskich i szwajcarskich oraz EOG. Nazwisko Strutyńskiego jest obecne w radzie nadzorczej lotniska od 2018 roku, a przez trzy lata, do 2016 roku, pełnił funkcję członka zarządu Kraków Airport odpowiedzialnego za obszar inwestycji.

Janusz Kardasiński, nowo mianowany członek zarządu, to absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Szkoły Głównej Zarządzania i Administracji w Warszawie. Przez osiem lat, od 2008 do 2016 roku, był dyrektorem finansowym spółki i przez większość tego czasu pełnił również funkcję prokurenta spółki. Ze swoim trzydziestoletnim stażem pracy to zdecydowanie doświadczony menedżer. W ostatnich latach angażował się jako doradca Związku Miast Polskich w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego, wspierając blisko pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego tworzących sześć partnerstw samorządowych.