Tragedia w Małopolsce: Dwóch młodych mężczyzn utonęło podczas surfowania

Tragedia w Małopolsce: Dwóch młodych mężczyzn utonęło podczas surfowania

Na terenie miejscowości Mostki, położonej w powiecie nowosądeckim, w województwie małopolskim, doszło do tragicznego zdarzenia. Dwoje młodych ludzi – dwunastolatek i dwudziestolatek – przyszło na pomysł wspólnego surfowania na jednej desce, co skończyło się tragicznie. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia obaj wpadli do stawu i, niestety, utonęli.

Szczegółowe informacje na temat odnalezienia ich ciał podał Hubert Ciepły, pełniący funkcję rzecznika prasowego małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zespół poszukiwawczo-ratowniczy na miejscu tragedii tworzyli nie tylko strażacy z grupy wodno-nurkowej, ale także ochotnicy z jednostki OSP oraz funkcjonariusze policji.

Katarzyna Cisło, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego małopolskiej policji, poinformowała o przybyciu prokuratora na miejsce tragicznego wypadku. Zwłoki ofiar zostaną poddane badaniu sekcyjnemu. Policja prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Zgłoszenie o zaginięciu dwóch surfujących mężczyzn nadeszło około godziny 15.30 od świadków zdarzenia. Według ich relacji, młodzi ludzie łamali obowiązujący tam zakaz kąpieli, korzystając z prywatnego stawu położonego w Mostkach niedaleko Nowego Sącza. W pewnym momencie deska, na której obaj balansowali, przewróciła się i obaj zniknęli pod powierzchnią wody.

Podinspektor Cisło ujawniła również, że dwunastolatek i dwudziestolatek prawdopodobnie byli ze sobą spokrewnieni. Prawdopodobne jest też, że obaj nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych podczas tej tragicznej przygody.