Zdumiewający wysyp grzybów w Małopolsce mimo pełni lata

Zdumiewający wysyp grzybów w Małopolsce mimo pełni lata

Choć sierpniowe słońce jeszcze mocno świeci, w pewnych rejonach Polski już teraz możemy zaobserwować wystąpienie pierwszych grzybów. Niedawne opady deszczu przyciągnęły pasjonatów spacerów po leśnych ścieżkach, którzy zdecydowali się na sprawdzenie, czy lasy obfitują w grzyby. Okazało się, że jest to prawdą, zwłaszcza w Małopolsce, gdzie grzyby wyrastają bujnie.

Sezonowi zbieracze grzybów twierdzą, że najbardziej obfite zbiory można osiągnąć we wrześniu i październiku. Mimo to, już teraz mimo że jest tylko połowa sierpnia, pierwsze plony leśne pokazują się nieco nieśmiało. Podgrzybki, borowiki, maślanki i kurki zagościły już w lasach Małopolski. Ale gdzie szukać tych leśnych specjałów?

Małopolska od lat jest ulubionym miejscem dla grzybiarzy. Lasy tego regionu każdego roku są popularnym celem dla miłośników poszukiwania grzybów, którzy dobrze wiedzą, gdzie znajdują się najbardziej obfite miejsca. Osoby posiadające swoje ukochane „miejscówki” już dziś opuszczają las z koszykiem przepełnionym grzybami.

Mieszkańcy Małopolski chętnie dzielą się na internetowych forach swoimi sukcesami w zbieraniu grzybów. Niektórzy natrafiają na grzyby podczas codziennych spacerów, inni natomiast decydują się na dalekie wyprawy do najgłębszych zakątków lasu, gdzie szukają małych i dużych okazów ukrytych pod drzewami czy w cienistych miejscach.

Najnowsze informacje z grupy na Facebooku „Grzybiarze Małopolska” sugerują, że największa ilość grzybów pojawiła się w okolicach Gorlic, Myślenic, Stalowej Woli i Spytkowic. Znamienita grzybiarka pochwaliła się nawet tym, że udało jej się zebrać aż 1294 borowiki szlachetne, popularnie zwane prawdziwkami, w lesie nieopodal Andrychowa. Aż 1238 z nich było zdrowych.