Utrzymanie bezpieczeństwa podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie przez policję

Utrzymanie bezpieczeństwa podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie przez policję

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, jak również towarzyszącymi tym uroczystościom wydarzeniami, służby policyjne były odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Ich obowiązkiem była ochrona podczas zgromadzeń i wizyt rządowych, które odbywały się tego samego dnia.

11 listopada to data, kiedy w Krakowie miały miejsce uroczystości upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Początek obchodów zdefiniowała msza święta, która odbyła się w Katedrze na Wawelu. Następnie, uroczystości przeniosły się do Grobu Nieznanego Żołnierza, położonego na placu Matejki. Dodatkowo, na Rynku Głównym, na specjalnie przygotowanej scenie, miały miejsce koncerty muzyczne.

Nie tylko przedstawiciele rządu uczestniczyli w tych uroczystościach, ale również wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta Krakowa. O ich bezpieczeństwo troszczyli się lokalni policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. W tym samym dniu odbyły się także 3 zgromadzenia i imprezy publiczne.

Wszystkie rocznicowe obchody przebiegły bez zakłóceń, spokojnie i bez żadnych incydentów.