Wesoła wciąż czeka na swoje drugie – poszpitalne – życie

Wesoła wciąż czeka na swoje drugie – poszpitalne – życie

Zanim jednak na stałe pojawią się tam wydarzenia już teraz miasto planuje realizację jednego z przedsięwzięć. Swoją odsłonę na Wesołej będą miały Wianki czy festiwal Bomba Megabitowa. Znajda tu także miejsce dizajnerzy, artyści, studenci Akademii Sztuk Pięknych. Pojawią się również interaktywne wystawy w ramach „Sanatorium Sztuki”. Jednym słowem wszystko dla kultury i mieszkańców Krakowa.

Zanim na dobre ruszą prace remontowe w budynku czerwonej chirurgii, gdzie swoją siedzibę ma znaleźć Krakowskie Biuro Festiwalowe, w budynku starej szpitalnej apteki przy ul. Kopernika 19A powstanie miejsce dla dizajnerów i studentów Akademii Sztuk Pięknych. Projekt KBF-u i ASP – „Apteka Desingu” – ma być realizowany jeszcze przed wakacjami. Szefowa KBF-u, Carolina Pietyra zaznacza, że w co-workingowej przestrzeni dla artystów znajdą miejsce ci, którzy będą chcieli uczestniczyć aktywnie w zmienianiu przestrzeni na Wesołej.

W poszpitalnej aptece swoje miejsce znajdą także studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nie zawsze mają przestrzeń, w której mogą spokojnie tworzyć. To nie pierwszy raz, kiedy na Wesołej pojawiają się studenci ASP. Zaistnieli tu już w czasie Open Eyes Art Festival. Kiedy to w jednym z dawnych szpitalnych budynków była prezentowana interdyscyplinarna wystawa.