Wypadek kolejowy w Krakowie: Pociąg pasażerski wykolejony, poważne opóźnienia na linii

Wypadek kolejowy w Krakowie: Pociąg pasażerski wykolejony, poważne opóźnienia na linii

Znaczące perturbacje w ruchu kolejowym nastąpiły na krakowskiej stacji Batowice, gdzie zanotowano incydent polegający na wykolejeniu się jednego z pociągów. W wyniku tego zdarzenia, sieć komunikacyjna węzła krakowskiego doświadcza poważnych zakłóceń i opóźnień.

Informacje o tym niefortunnym incydencie zostały przekazane przez Platformę Komunikacyjną Krakowa. Z jej raportów wynika, że pociąg Polregio, kursujący na trasie z Krakowa Głównego do Ostrowca Świętokrzyskiego, wykoleił się. Szczęśliwie, nie odnotowano żadnych ofiar tego zdarzenia – nikt z pasażerów ani personelu pociągu nie doznał obrażeń.

Na skutek tego zdarzenia, zarówno pociągi osobowe, jak i te dalekobieżne musiały zmienić swoje trasy. Obecnie są kierowane objazdem przez stację w Nowej Hucie. Ta zmiana powoduje niestety dodatkowe komplikacje – pociągi jadące przez północną część węzła krakowskiego, kierujące się do Warszawy czy Kielc, muszą liczyć się z opóźnieniami dochodzącymi nawet do kilku godzin.

Aby nieco zminimalizować skutki tego nieszczęśliwego zdarzenia, uruchomiono komunikację zastępczą. Mimo to, pasażerowie muszą przygotować się na znaczne utrudnienia w ruchu.